SOPRO 717: INTRAORALINĖ KAMERA

SOPRO 717 kamera - tai ne tik „dar viena intraoralinė kamera“. Tai kamera su naujos kartos šviesiniais diodais, daranti ne tik intraoralines, bet ir ekstraoralines nuotraukas, o SoproShade® technologijos dėka padedanti parinkti dantų spalvą.

Vienas iš didžiausių SOPRO 717 intraoralinės kameros privalumų yra tas, kad jos antgalio galas yra ypač mažas, o antgalis – lengvas ir patogus. Tokiu antgaliu lengvai pasiekiami nutolę krūminiai dantys, ypač vaikų.

SOPRO 717 kamera turi 8 naujausios kartos šviesinius diodus. Jie skleidžia 50% daugiau šviesos, nei pirmosios kartos diodai. Šios kameros šviesos intensyvumas prilygsta halogeninės kameros šviesos intensyvumui. Tačiau, skirtingai nuo halogeninių lempų, kurias reikia aušinti ir kurių darbo resursas siekia vos 50 valandų, šiems šviesos diodams nereikalingas papildomas aušinimas, o darbo resursas yra iki 10.000 valandų.

Nesvarbu, kokia yra kameros padėtis – atvaizdas iš kart sufokusuojamas automatiškai. Kamera turi fiksuotą lęšį su ypač dideliu fiksavimo diapazonu.
Galimi trys vaizdo gylio pasirinkimo nustatymai:
 • MAKRO: ypač tinka parodyti mažas detales, tokias kaip pvz. danties emalio įtrūkimai. Mėlynas žiedas ant kameros antgalio pasukamas į pradinę poziciją nuo 1 mm iki 5 mm (pasukus žiedą dar labiau į dešinę, vaizdas imamas fokusuoti nuo nulio);
 • INTRA-ORALINIS: fokusuojami nuo vieno iki keturių dantų (nuo 5 mm iki 30 mm);
 • EKSTRA-ORALINIS: gaunami viso veido, viršutinio ar apatinio lanko, šypsenos vaizdai (nuo 30 mm).
Dauguma kamerų vaizdo fiksavimui turi mygtuką ant kameros antgalio.
Ši kamera turi ypač jautrią vaizdų fiksavimo sistemą. Ypatingos SOPRO TOUCH® funkcijos dėka (kuri veikia panašiai kaip ir kompiuterio jutiklinis padas („Touch Pad“)), norint sustabdyti vaizdą ekrane, užtenka tik pirštu palieti sensorinį jutiklį, esantį ant kameros antgalio.

Šią kamerą ypač patogu naudoti tada, kai dirbama su keliais odontologiniais įrenginiais. Antgalį labai paprasta nuimti ir vėl prijungti prie kito atminties bloko.






SoproShade® technologija
Odontologams tenka kiekvieną dieną parikti natūraliems dantims tinkančias protezinių dantų spalvas. Tai gali atrodyti labai paprasta, tačiau gydytojui reikalinga ne tik ypač daug specifinių žinių, įgudusių akių, bet kartu turi laikytis įprastinių metodų, kad gauti gerus rezultatus.

Aplinkos apšvietimas 
Apšvietimo šviesa turi būti nei per silpna, nei per stipri (jei apšvietimas per mažas, neišryškės spalva, ir atvirkščiai – per didelis apšvietimas „ištrins“ spalvas), tačiau ji turi turėti visas matomas šviesos bangas, kad dantis galėtų tinkamai atspindėti jų spektro dalį.
Dirbtinis apšvietimas: odontologinių įrenginių šviestuvai, kaitinamosios ar neoninės lempos su siauru spektru šviečia tokia šviesa, kuri yra visiškai netinkama atskirti atspalviams (4000 - 5500°K, kai dienos šviesos spalva yra 6500°K).
Natūralus apšvietimas: duoda daug geresnius rezultatus, tačiau dienos metu priklausomai nuo atmosferinių sąlygų, gali labai kisti. Tokiu atveju parinkti atspalvius geriausiai tiktų šiaurinis langas, kai dangus šiek tiek debesuotas, apie 11 val. ryte.

Gydytojas
Būtina atsižvelgti į gydytojo įžvalgumą, jo nuovargį (dienos pabaigoje teisingus sprendimus daryti yra žymiai sunkiau), jo patirtį.

Kabineto aplinka ir pacientas
Parenkant atspalvius taip pat svarbu atsižvelgti į kabinete supančias spalvas, netgi ryškus paciento ar pacientės drabužis, lūpdažis ar kitas daiktas gali įtakoti pasirinkimą.

SOPRO®, pasaulinis vaizdo gavimo technologijų odontologijoje lyderis, surinko visą savo patirtį ir sukūrė SoproShade® technologiją. Sujungus šią technologiją su intraoraline kamera suvo sukurtas unikalus gaminys – SOPRO 717 kamera.

Kameros akis
Kamera gali atskirti daugiau spalvų atspalvių, nei žmogaus akis. Akis atskiria apie 2 milijonus atspalvių, kai kamera – apie 16 milijonų. Taigi yra daug paprasčiau parodyti bet kokius mažus spalvinius skirtumus taip palengvinant atspalvio parinkimą. Tuo pačiu, su kameros išdidintu vaizdu daug patogiau dirbti.

Tinkamiausias apšvietimas
Antgalis: Ant kameros antgalio uždedamas nedidelis sterilizuojamas antgalis.
Bangų nukreipimas: per šį antgalį sklindančios šviesos bangos tolygiai pasiskirsto virš danties, tačiau jo neišryškina, o antgalio gaubtelis eliminuoja aplinkos įtaką. Taip visada gaunama tolygi šviesa ir aplinka, kuri niekada nesikeičia.

Gydytojas išlieka svarbus
Nepaisant minėtų įrankių, SoproShade® technologija nepakeičia gydytojo žinių. Gydytojas vis tiek išlieka pasirodymo žvaigžde. SoproShade® tik padeda, padaryti sprendimą patikimesniu.

Bendravimas
Pacientas galės sekti visus etapus ir suprasti gydytojo pasirinkimo priežastis. Gydytojas, rodydamas danties vaizdą ekrane ir pasirinktą atspalvį, taip pat galės su pacientu aptarti savo pasirinkimą. Taip pacientas įtraukiamas į parinkimo procesą ir pats patvirtiną galutinį sprendimą.
SoproShade® technologija taip pat yra puikus įrankis bendravimui su dantų technikų laboratorijomis, nes gydytojas gali tiesiogiai į laboratorijoje esantį kompiuterį nusiųsti visą reikalingą informaciją.


I žingsnis:
Jungiklis ant kameros antgalio nustatomas ties pirmąja SoproShade® padėtimi. Ant kameros antgalio uždedamas papildomas antgalis ir pridedamas prie danties.

II žingsnis:
Kai randamas geriausiai tinkantis vaizdas, paliečiant SOPRO TOUCH® jutiklį sustabdomas kameros vaizdas. Kameros atmintyje išsaugoma kairioji padaryto vaizdo pusė. Jei vaizdas netinkamas, vėl paliečiamas jutiklis ir daroma nauja nuotrauka.

III žingsnis:
Jungiklis ant kameros antgalio nustatomas ties antrąja SoproShade® padėtimi. Dabar kamera filmuojami spalvų rakto pavyzdžiai. Lyginimas vyksta pagal spalvą centrinėje pavyzdžio srityje.

IV žingsnis:
Kai gaunamas labiausiai natūralią spalvą atitinkantis rezultatas, vėl paliečiant SOPRO TOUCH® jutiklį sustabdomas vaizdas.




Techninė informacija
 • Didelio jautrumo CCD 1/4“ matrica.
 • Skiriamoji geba: (752 x 582) PAL; (768 x 494) NTSC.
 • Raiška: 470 linijų.
 • Jautrumas: 2 lux.
 • Apšvietimas: 8 naujos kartos diodai (LED).
 • Reguliavimas: trys nustatymai (EKSTRA-oralinis, INTRA-oralinis ir MAKRO).
 • 2 SOPROSHADE nustatymai.
 • Pozityvinis atvaizdis.
 • Matymo kampas: 70º.
 • Antgalio matmenys: ilgis 200; plotis 28; aukštis 24 mm.
 • Antgalio galvutės matmenys: plotis 13; aukštis 8 mm.
 • Antgalio svoris: 75 g.



 • Modelis: SOPRO 717
 • Gamintojas: SOPRO-ACTEON GROUP


UAB "Mardentas" -- Lazdynėlių g. 8, LT-04126 Vilnius -- Tel. (5) 233 74 02 Faks. (5) 233 77 86
Visos teisės saugomos © Mardentas