PIEZOTOME: ULTRAGARSĖ SISTEMA KAULŲ CHIRURGIJAI

PIEZOTOME – tai pjezo-elektrinė ultragarsinė sistema, skirta paruošiamiesiems implantavimo darbams - osteotomijai, osteoplastijai, sinuso pakėlimui ar kaulo atstatymui.

Palyginus su mašininiais instrumentais, pjezo-elektriniu veikimo principu sukurta sistema suteikia daug daugiau saugumo ir patogumo atliekant paruošiamuosius implantavimo ir periodontinių operacijų darbus. Pjūviai atliekami ypač tiksliai, visiškai nereikalingas papildomas spaudimas, o svarbiausia – nepažeidžiami minkštieji audiniai. Tai žymiai sumažina skausmus po operacijos bei užtikrina greitesnį gijimą.

Dirbant su PIEZOTOME sistema būtina atkreipti dėmesį į visai kitokį darbo principą, nei dirbant pvz. su mašininiais besisukančiais instrumentais. Tikslios ir mažiau pažeidžiančios audinius technikos reikia išmokti atrandant pusiausvyrą tarp gydytojo judesių ir instrumento judėjimo greičio (primename, kad instrumentas juda taip pat, kaip ir ultragarsinio skalerio instrumentas – tik į priekį ir atgal!).

SP NEWTRON® technologijos pagrindu pagaminta sistema užtikrina kelis esminius pranašumus:
 • Automatinio sureguliavimo sistema pagal instrumento akustinį signalą sureguliuoja dažnį 28 - 36 kHz skalėje.
 • „PUSH-PULL“ sistema nuolat kontroliuoja instrumento vibracijos amplitudę nuo 30 iki 60 µm PIEZOTOME režime ir nuo 4 iki 200 µm NEWTRON režime.
 • „FEED-BACK“ principas – tai nuolatinis ir momentinis reikiamo galingumo pritaikymas, priklausomai nuo instrumento apkrovos.
Visi šie privalumai vienu žodžiu - CRUISE CONTROL® sistema, operacijos metu automatiškai nustatanti ir sureguliuojanti instrumento galingumą ir dažnį ir, nepriklausomai nuo apkrovos, išlaikanti juos vienodus, taip užtikrinant pastovų ir tolygų instrumento veikimą.

Kitas PIEZOTOME sistemos pranašumas – dvi panaudojimo sritys. Viena sistema gali dirbti dviem skirtingais režimais: PIEZOTOME ir NEWTRON (ultragarsinio skalerio) režimu.

PIEZOTOME režimas naudoja kintantį moduliuotą pjezo signalą t.y. pikines, aukštas vibracijos amplitudės vertes seka silpnesnės amplitudės vibracija. Tokia signalo moduliacija „atpalaiduoja“ audinius ir leidžia atlikti švarius bei tikslius pjūvius minimaliai pažeidžiant audinius.Šis režimas turi 4 galingumo lygius, kurie yra nustatyti iš anksto. Juos pasirenka gydytojas priklausomai nuo instrumento, gydymo būdo ir kaulo tankumo.
 • Pirmas režimas yra skirtas ypač tankiam kaului su labai stora žieve. Per vieną sekundę atliekama 60 moduliacijų (prie 30 kHz darbinio dažnio).
 • Antras režimas yra skirtas labai tankiam kaului su stora žieve. Per vieną sekundę atliekama 30 moduliacijų (prie 30 kHz).
 • Trečias režimas yra skirtas vidutinio tankumo, didelio akytumo kaului su plona žieve. Per vieną sekundę atliekama 10 moduliacijų ( prie 30 kHz).
 • Ketvirtas režimas yra skirtas nedidelio tankumo, akytam kaului su plona žieve (arba jos nėra visai). Per vieną sekundę atliekama 30 moduliacijų (prie 30 kHz), bet su mažesnio galingumo amplitude.
NEWTRON režimas naudoja pastovią signalo amplitudę, kuri keičiasi keičiant galingumą (žalia = mažas galingumas, geltona = vidutinis galingumas, mėlyna = didelis galingumas, oranžinė = didžiausias galingumas). Šis režimas skirtas atlikti bendrąsias higienines, periodontines, endodontines ar apikalinės chirurgijos operacijas su ultragarsiniam skaleriui sukurtais instrumentais.Net ilgų ir intensyvių operacijų metu antgalis:
 • neperkaista (32°C po 15 min. darbo pilnu pajėgumu),
 • nepraranda galingumo,
 • nėra šalutinės vibracijos.
Sterilaus skysčio purškimas aušina instrumentus. Taip nepažeidžiami audiniai ir sumažinama nekrozės rizika.

Klinikinės taikymo sritys

Autogeninio kaulo persodinimas

Autogeninis persodinimas – kai iš to paties paciento paimamas ir jam pačiam persodinamas kaulas. Abi chirurginės operacijos (kaulo išpjovimas ir persodinimas) turi būti padarytos tos pačios sesijos metu. Persodintas gali būti iš įvairių kūno vietų paimtas kaulas su tankia žieve. PIEZOTOME ir jo instrumentai yra specialiai sukurti mažiems ir vidutiniams kaulo pjūviams intraoralinėje srityje.
Prieš išpjaunant kaulą visų pirma būtina atlikti pjūvį ir atidengti lopą. Prieš pradedant darbą su instrumentais rekomenduojama nuo kaulo pašalinti visus minkštuosius audinius. Kadangi instrumentai pritaikyti pjauti tik kietuosius kaulų audinius, nepašalinus minkštųjų audinių nebus pasiektas norimas efektas.

A. Smakro kaulo išpjovimas
Iš smakro kaulo galima išpjauti apie 2 cm pločio ir 3 cm ilgio kaulą. Centrinė dalis nėra naudojama, kad nepakistų smakro forma. Ši operacija atliekama su vietine nejautra. Nors ji nėra labai sudėtinga, po operacijos išlieka smakro raumenų judesių sutrikimo ir nervų pažeidimų (ypač labialinių ir incizinių) rizika.

B. Apatinio žandikaulio kaulo išpjovimas
Žandikaulio kaulas tinka, kai reikia pakankamai ilgo ir neplataus kaulo. Ši operacija yra pranašesnė, palyginus su kelių dantų pašalinimu, tačiau būtina dirbti atsargiai, kad nepažeisti nervų, o ypač alveolinio nervo.


Sinuso pakėlimas

Laikui bėgant sinuso ertmė yra linkusi plėstis. Kaulo netekimas viršutiniame žandikaulyje taip pat gali iššaukti kaulo aukščio ir paties alveolinio kaulo praradimą. SCHNEIDER'io membrana yra barjeras, atsakingas už sinuso ertmės būklę. Todėl sinuso pakėlimo operacijos metu būtina pakelti membraną išsaugant ją nepažeistą ir po ja įvesti autogeninį kaulą.
Šios operacijos metu pacientui taikoma vietinė nejautra. Viršutinio žandikaulio šoninėje pusėje atidengiamas lopas ir taikant įvairias technikas išpjaunamas kaulas. Tačiau, atsižvelgiant į riziką kai kaulą įstumiant į vidų gali būti pažeista membrana, rekomenduojama pašalinti visą išpjautą kaulą.
 • Modelis: PIEZOTOME
 • Gamintojas: SATELEC-ACTEON GROUP


UAB "Mardentas" -- Lazdynėlių g. 8, LT-04126 Vilnius -- Tel. (5) 233 74 02 Faks. (5) 233 77 86
Visos teisės saugomos © Mardentas