A-DEC 500: ODONTOLOGINIS ĮRENGINYS

Nuo pat A-dec įkūrimo 1964 metais, šios kompanijos tikslas buvo kurti patikimą ir kokybišką odontologinę įrangą. Naujasis A-dec 500® modelis tęsia šią tradiciją ir kartu siūlo dar daugiau galimybių, daugiau naujovių bei daugiau kokybės. Paciento kėdė sukurta taip, kad būtų patogi tiek pacientui, tiek gydytojui pasiekti pacientą. Funkcionali instrumentų valdymo sistema pasižymi naujomis instrumentų integravimo galimybėmis ir išskirtiniu ergonomiškumu. Distiliuoto vandens sistemai specialiai sukurtos tabletės žymiai supaprastina šios sistemos priežiūrą. Asistento stalelis gali būti montuojamas ant skirtingos konfigūracijos alkūnių. Šviestuvas ir monitorius taip pat turi kelias montavimo galimybes, taip užtikrinant patogiausios padėties pasirinkimą ir geriausią burnos ertmės matomumą.

Tačiau A-dec 500® modelis yra ne tik atskirų detalių visuma. Tai puikus patikimų technologijų, stilingos išvaizdos ir funkcionalumo derinys, protinga investicija į ateitį. Kiekvienas A-dec 500® modelis buvo sukurtas „žvelgiant giliau ir plačiau“: viskas odontologiniame kabinete – gydytojai, pacientai, atliekamos operacijos, įranga – turi sklandžiai dirbti kartu taip, kad gydytojas galėtų daugiau dėmesio skirti pacientui, o ne įrangai.

A-dec 500® yra pati moderniausia, progresyviausia gaminių linija, kokią tik yra sukūrusi kompanija A-dec. Ji sujungia visame pasaulyje dirbančių odontologų atsiliepimus ir pageidavimus, ilgametę gamybos patirtį bei ilgalaikius bandymus pačiomis sunkiausiomis sąlygomis odontologų paruošimo institutuose. Taigi tai tikras A-dec kompanijos gaminys, išlaikantis visas geriausias A-dec tradicijas: ypatingą funkcionalumą, patikimumą ir ypatingą dėmesį gydytojui ir pacientui.


Paciento kėdė

Kaip padėti gydytojui labiau prieiti prie paciento neprarandant patogumo pacientui – tai iššūkis daugumai odontologinių įrenginių gamintojų. Todėl dažnai vienas iš šių aspektų pagerinamas tik kito sąskaita. A-dec 500® tokio kompromiso nedaro. Ypač ploni nugaros ir galvos atlošai suteikia daugiau vietos gydytojo kojoms, todėl kėdę su pacientu galima nuleisti žemiau ir dirbti daug patogiau. Pagal žmogaus anatomiją suformuotas nugaros atlošas ir sėdynė tarsi „apglėbia“ pacientą, tolygiai pasiskirsto jo kūno svoris. Kėdė, su visais šiais privalumais gali pasiūlyti tai, ko dauguma kėdžių negali – gydytojui patogu prieiti prie paciento, o pacientas jaučiasi patogiai ir gali atsipalaiduoti.A-dec 500® gali pasiūlyti ne tik ypač švelnų sinchronizuotą judėjimą, bet ir žemą apatinę padėtį (34,5 cm), kuri ypač pasitarnauja, kai reikalingas geresnis priėjimas prie paciento ar geresnis matomumas.

Lengvai pasukamas porankis palengvina paciento įsėdimą ir atsikėlimą nuo kėdės. Jei porankis nereikalingas, jį paprasta nuimti visai.
Galvos atlošas greitai ir paprastai sureguliuojamas sverto pagalba. Kadangi atlošas atkartoja natūralius žmogaus kaklo ir galvos judesius, galvos atlošas taip pat yra labai patogus. Nuleidžiant arba pakeliant nugaros atlošą, galvos atlošas automatiškai „seka“ paciento judėjimą. Todėl belieka tik minimaliai patikslinti jo padėtį.
Kėdės apmušalai gali būti dviejų medžiagos rūšių: aptemptos, besiūlės medžiagos apmušalai (paviršius yra lygus ir standus) bei apsiūtos, minkštos medžiagos dangalai. Kiekviena medžiagos rūšis turi savo spalvų paletę, kurią sudaro 12 spalvų.

Instrumentų valdymo sistema

A-dec 500® serijos valdymo sistemos montuojamos paciento kėdės priekyje. Galimi du sistemų tipai: „CONTINENTAL“ valdymo sistema su instrumentais iš viršaus ir tradicinė valdymo sistema su pakabinamais iš apačios instrumentais.
Abi valdymo sistemos gali būti komplektuojamos su padėkliukais instrumentams ar kitais priedais. Dviejų dydžių instrumentų padėkliukus prie valdymo sistemos galima sumontuoti keturiais būdais (viršuje kairėje arba dešinėje, apačioje kairėje arba dešinėje).

Valdymo sistemos bloke galima sutalpinti intraoralinės kameros, dviejų elektrinių mikrovariklių, ultragarsinio skalerio ir polimerizavimo lempos modulius.

Standartinis sensorinis valdymo pultelis reguliuoja kėdės, spjaudyklės bei šviestuvo funkcijas. „DELUXE“ valdymo pultelis turi daugiau savybių: jis valdo ne tik kėdės, šviestuvo ir spjaudyklės funkcijas, bet ir antgalių bei kitų integruotų instrumentų veikimą. Išėmus instrumentą iš laikiklio, pultelio skystųjų kristalų ekrane iškart parodoma instrumento būsena, nustatyti parametrai (pvz. apsisukimų skaičius) ir kita informacija. Pultelyje taip pat galima suprogramuoti skirtingus darbinius režimus dviems operatoriams.Jokios kitos valdymo sistemos negali pasiūlyti tiek, kiek ergonomiškos ir lanksčios A-dec 500® serijos valdymo sistemos. Centre sumontuotas, apie savo ašį lengvai pasisukantis valdymo sistemos blokas, pailgintos instrumentų rankovės ir valdymo sistemos alkūnė, pasisukanti aplink visą paciento kėdę, suteikia neįtikėtiną valdymo sistemos padėčių pasirinkimą. Taigi su „CONTINENTAL“ valdymo sistema galima dirbti iš abiejų paciento kėdės pusių. Lanksčios silikoninės instrumentų rankovės sumažina riešų įtempimą.
Asistento instrumentų alkūnė


A-dec 500® gali būti komplektuojamas su dviejų tipų asistento instrumentų alkūnėmis. Abi šios alkūnės turi beveik neribotas padėčių galimybes abiejose kėdės pusėse.

Trumpoji asistento instrumentų alkūnė turi keturis aplink savo ašį apsisukančius sujungimo taškus. Ši alkūnė komplektuojama su dviem instrumentų laikiklių moduliais.

Ilgoji alkūnė dar lankstesnė: ji turi penkis aplink savo ašį apsisukančius sujungimo taškus, įskaitant neribotas galimybes judėti aukštyn ir žemyn.
Visas instrumentų laikiklių modulis pasisuka nepriklausomai nuo alkūnės padėties, o kiekvienas instrumentų laikiklis dar gali suktis apie savo ašį atskirai.
Į keturių vietų instrumentų laikiklių modulį galima integruoti seilių bei dulkių išsiurbimo antgalius, oro-vandens švirkštą bei kitus reikalingus priedus pvz. polimerizavimo lempą.

Integruotas sensorinis valdymo pultelis kontroliuoja kėdės, šviestuvo ir spaudyklės funkcijas.
Spjaudyklė


Aptakaus dizaino, pagamintą iš glazūruoto porceliano spjaudyklę ypač paprasta valyti. Ji taip pat pasisuka 180° laipsnių kampu ir turi stiklinės užpildymo ir spjaudyklės apiplovimo funkcijas. Šios funkcijos programuojamos sensoriniu valdymo pulteliu.

Spjaudyklė, šviestuvas ir kiti įrenginiai, sumontuoti ant tos pačios alkūnės (pvz. monitorius), gali būti pasukami į bet kurią kėdės pusę.

Spjaudyklės bloke gali būti įmontuojamas 2 litrų švaraus (distiliuoto) vandens butelis (jį taip pat galima sumontuoti ant valdymo sistemos alkūnės). Butelis yra suprojektuotas taip, kad palengvintų vandens sistemos priežiūrą. Jo sutrumpinta ir apvalesnė forma yra patogesnė, be to butelį paprasti prisukti ir atsukti pasukant tik ¼ apsisukimo.

Vandens sistemos švarai palaikyti rekomenduojamos naudoti specialios ICX tabletės. Prieš įpilant distiliuoto vandens į butelį, rekomenduojama įdėti vieną tabletę. Tabletei tirpstant joje esantys komponentai apsaugo nuo nuosėdų susidarymo. Kadangi tabletės komponentų koncentracija yra labai maža, toks vanduo yra nekenksmingas nei žmogui, nei įrangai.

Šalia spjaudyklės bloko gali būti montuojamas papildomas amalgamos separatoriaus korpusas, į kurį telpa CATTANI arba DÜRR DENTAL amalgamos separatoriai.
Šviestuvas


Kartu su paciento kėde A-dec 500® yra komplektuojamas standartinis, halogeninis A-dec 500® šviestuvas arba papildomai užsakomas diodinis šviestuvas.


Standartinis A-dec 500® šviestuvas
 • Halogeninė lemputė skleidžia neutralią dienos šviesą.
 • Trys intensyvumo lygiai: stiprus (24000 Lux), vidutinis (20000 Lux) ir kompozitinis  režimas (8000 Lux), kuris palieka gydytojui daugiau laiko darbui su greitai šviesoje kietėjančiomis kompozitinėmis medžiagomis.
 • Spalvinė temperatūra 5000 K.
 • Dėl trijų padėties nustatymo ašių (horizontali, vertikali ir įstrižinė ašys), šviestuvą paprasta nustatyti reikiama padėtimi.
 • Automatinės įjungimo/išjungimo funkcijos.
 • Šviestuvo funkcijos kontroliuojamos (įjungimas, išjungimas, intensyvumo lygio keitimas) iš trijų skirtingų vietų - jungikliais, esančiais pačioje lempoje, pagrindinio bei asistento valdymo pultelių.

Papildomai užsakomas diodinis A-dec LED šviestuvas
 • Ilgaamžiai skaisčiai baltos šviesos diodai (iki 40000 darbo valandų).
 • Trys intensyvumo lygiai: stiprus (30000 Lux), vidutinis (25000 Lux)ir mažas (15000 Lux).
 • Kompozitinis režimas (25000 Lux).
 • Spalvinė temperatūra 5000 K.
 • Trys padėties nustatymo ašys (horizontali, vertikali ir įstrižinė ašys).
 • Automatinės įjungimo/išjungimo funkcijos.
 • Šviestuvo funkcijos kontroliuojamos jungikliais, esančiais ant šviestuvo, ir valdymo pultelių.


Kėdės apmušalai

Kėdės apmušalai gali būti dviejų rūšių: aptemptos, besiūlės medžiagos apmušalai (paviršius yra lygus ir standus) bei  prabangūs, apsiūtos, minkštos medžiagos apmušalai. Kiekviena medžiagos rūšis turi savo spalvų paletę.


Besiūliai apmušalai     
Minkšti, siūti apmušalai

     


 • Modelis: A-DEC 500
 • Gamintojas: A-DEC


UAB "Mardentas" -- Lazdynėlių g. 8, LT-04126 Vilnius -- Tel. (5) 233 74 02 Faks. (5) 233 77 86
Visos teisės saugomos © Mardentas